TOP atrakcie

V Pieninách je veľa atrakcií, ktoré stoja za to navštíviť. Medzi najpopulárnejšie patrí:
Tieto atrakcie ponúkajú návštevníkom nezabudnuteľné zážitky a pohľady na jedinečnú prírodu a kultúru regiónu.

PLTNÍCTVO- SPLAV NA DREVENÝCH PLTIACH

S nami máte možnosť užiť si jedinečnú atrakcie nášho regiónu a to splav na tradičných drevených pltiach po rieke Dunajec, prielomom Pieninského Národného parku. Najväčšia atrakcia Pienin je samotný splav Dunajca a prechádzka Pieninskou cestou späť po splave z východiskového hlavného prístavu v Červenom Kláštore 93, areál RESORT PLTNÍK PIENINY. Takťiež je možné vrátiť sa zo splavu na bicykli alebo mikrobusom z parkoviska pri obci Lesnica. Ponúkame vám 11km splav riekou Dunajec, z toho 10 km nádherným skalnatým prielomom, počas ktorého vás naši pltníci oboznámia s históriou pltníctva, porozprávajú o krásach okolitej prírode a neraz aj zavtipkujú. Počas splavu, ktorý trvá cca 1:40h ( záleži od stavu vodnej hladiny) môžte relaxovať a užívať si s rodinou, priateľmi alebo kolegami nádherné strávene chvíle v Pieninách. Rieka Dunajec je hraničnou riekou medzi Slovenskom a Poľskom a preto budete vždy jednou nohou v inom štáte.

Chcete vedieť viac? Pozrite si náš oficiálny web:

RAFTING DUNAJEC, PIENINY

Chcete zažtiť neopakovateľnú pohodu na vode so svojou rodinou, partnerom alebo partiou? Chete prežiť dobrodruštvo na vode? Máte jedninečnú možnosť využiť naše služby za najnižšiu cenu v Pieninách. Nájdete nás v hlavnom prístave pltí, v Červenom Klástore 93 v areáli RESORT PLTNÍK PIENINY.
Využite možnosť splaviť sa raftom aj bez akýchkoľvek skúsenosti. Naši školení inšruktori sa radi postarajú o vašú bezpečnosť a zážitky na vode. Náš inštruktor raftingu Vám počas splavu vysvetlí základy bezpečnosti pri spavovaní rieky, základné pokyny pre ovládania raftu a poskytne výklad o Pienniách a histórí splavu po rieke Dunajec. Splav je vhodný pre rodiny s deťmi , školské výlety, partie ľudí ale aj pre pári či firemné akcie a teambuldingy.
K dispozícií máme rafty RobFin v základnej bezpečnostnej výbave plavacie vetsy, prilby a pádla a v doplnkovej vybave hádzacie laná, nože, neoprény. Neváhajte a kontaktujte nás, na cene sa dohodneme.

Chcete vedieť viac? Pozrite si náš oficiálny web:

ČERVENÝ KLÁŠTOR

Neďaleko, len 1km od nás, sa nachádza národná kultúrna pamiatka Kláštor kartuziánov v obci Červený Kláštor. Patrí k najvýznamnejším pamiatkam tohto druhu na Slovensku a je najväčšou a najvýznamnejšou pamiatkou v správe Pamiatkového úradu SR. História vzniku kláštora siaha do roku 1320, kedy ho založili kartuziánski mnísi ako filiálny konvent kláštora na Skale útočišťa na Spiši. V 18. storočí prešiel čiastočne stavebnými úpravami, ktoré určili jeho terajší vzhľad. Hlavnými zachovanými stavbami areálu sú gotický jednoloďový kostol, stredoveká kláštorná budova s refektárom a s krížovou chodbou, tzv. hodinová veža, hospodárske budovy a tzv. veľká klauzúra s čiastočne zachovanými domami pre mníchov. Umelecko-historicky najhodnotnejšiu výzdobu nástennými maľbami má zachovanú kostol a stredoveký refektár.

JAZERO CORŠTYNSKÉ – PRIEHRADA

Len 5km od nás sa nachádza rodisko Michala Dočolomanského a horská priehrada Corštyn, kde môžete so svojou rodinkou a priateľmi stráviť pekný deň kúpaním, plavbou výletnou loďou s výhľadmi na dva hrady ktoré sa nachádzaju na brehoch priehrady alebo rybolovom a člnkovaním sa. Môžte tiež navštíviť spomenuté hrady Niedzica a Corštyn, ktoré sa nachádzaju na protiľahlích brehoch, medzi ktorými premávajú výletné lode. Dostať sa tam môžte autom alebo bicyklami po cyklochodníku, ktoré si môžte požičiať v areáli nášho resortu. Okolo celej priehrady vedie nový, asfaltový, nenáročný cyklistický chodník.

TURISTIKA

Pieniny alebo tiež perla Slovenka ponúkajú nesmiernú krásu v podobe nedotknutej prírody. Zažite očarujúci východ slnka z Troch Korún na Zamagurie alebo dramatický západ slnka z Veterného vrchu na Vysoké tatry a tieto momenty sa vám vrijú do pamäti na celý život. Vyhliadka zo Šľachoviek,Vysokých skaliek Sokolice alebo Lapšanky ponúkajú panoramatické výhlady ako nikde inde na svete. Všetký túry v Pieninskom Národnom parku sa radia do nízkej obtiažnosti avšak je potrebné dodržiavať určité bezpečnostné zásady, pohybovať sa len po značených turistických chodníkoch a mať aj kúsok kondície.

Chcete vedieť viac? Pozrite si náš oficiálny web:

HRAD STARÁ ĽUBOVNA

27 km od nášho resortu sa nachádza čiastočne zachovaný a zrekonštruovaný hrad na vápencovom kopci (548 m n. m.), nad cestou a ľavým brehom rieky Popradu, čnejúci sa nad mestom Stará Ľubovňa, dominanta Ľubovnianskej kotliny. Na sever od hradu leží Ľubovnianska vrchovina, z hradu je viditeľný Široký vrch (884,5 m n. m.), mesto Stará Ľubovňa, obec Chmeľnica, ale aj Šibeničná hora, ktorá slúžila v stredoveku na výkon hrdelného práva. Vznik Ľubovnianskeho hradu je kladený do druhej polovice 13. storočia, resp. na začiatok 14. storočia. Hrad vznikol ako hraničný strážny hrad, chrániaci obchodné cesty do Poľska. Podľa niektorých prameňov ho vybudoval pravdepodobne okolo roku 1280 poľský knieža Boleslav, ktorý bol manželom Kunigundy, dcéry uhorského kráľa Belu IV. V tomto čase vznikla kruhová veža a gotický palác. Začiatkom 14. storočia hrad rozšírili o ďalší, východne situovaný palác a ďalšie budovanie hradu urýchlili štátoprávne zmeny po roku 1299, ako aj vnútropolitické boje oligarchov proti centrálnej kráľovskej moci.

NESTVILLE PARK

Dávnu históriu tradičných ľudových remesiel a liehovarníctva severného Spiša, siahajúcu od 12. storočia až po súčasnosť, spoznáte počas prehliadky expozície Nestville Distillery, ktorá pozostáva z troch častí:

Historickej, kde sú znázornené ukážky ľudových remesiel súvisiacich s liehovarníctvom.

Modernej, ktorá predstavuje jednu z najmodernejších rafinérií na výrobu liehu v Európe.

Tradičnej, ktorou je Degustačná miestnosť s ručne vyrezávaným obrazom a sklady zrenia whisky. Práve v tejto časti expozície sa degustuje prvá slovenská Nestville Whisky.

Dokonalou bodkou na záver je návšteva podnikovej predajne s pamätnými suvenírmi a produktmi Nestville Distillery. 

Prehliadka expozície s odborným výkladom sprievodcu trvá cca 60 minút.

CHODNÍK V KORUNÁCH STROMOV

Chodník korunami stromov sa nachádza na hrebeni Spišskej Magury, na hranici Pieninského a Tatranského národného parku len 17km od nášho resortu. Miernym stúpaním vás bezpečne zavedie zo zeme až do výšky 24 metrov, priamo ku korunám stromov. Ukážeme vám, v čom je miestna príroda jedinečná. Stanete sa súčasťou lesného života a spoznáte mnoho živočíchov a rastlín, ktoré nájdete len málokde. Trasa o dĺžke viac ako 1 234 metrov vás prevedie druhovo pestrým lesom, kde na vás čakajú rôzne prekvapenia a poučenia. Úplne si vás získa dychberúci výhľad na Belianske Tatry, Pieniny a malebné Zamagurie z panoramatickej podesty 32 metrov vysokej veže, ktorou je Chodník ukončený. Výlet do korún stromov bude zábavou pre deti, mládež i tých skôr narodených. Ku Chodníku vás pohodlne vyvezie nová kabínová lanovka, alebo si jednoducho vyšlapete s rodinou či priateľmi mierny kopec cca 1,2km z obce Malá Franková.

Bialka Tatranská- termálne kúpalisko a Trhovisko Nowý Targ

Len 25km od nás v Poľsku, sa nachádzajú termálne kúpaliska s výhľadom na Vysoké Tatry. V prípade nepriaznivého počasia su ideálnym riešením ako stráviť zábavu a relax s rodinou či priateľmi. Nachádzajú sa nedaleko mesta Nowý Targ, ktoré je známe svojím 3ha trhoviskom. Vo štvrok, sobotu a nedeľu si na svoje prídu nielen vaše polovičky, ale aj deti a je to skvelý spôsob ako stráviť jednodnový výlet mimo Pienin. Kabelky, kožuchy, dámske, pánske a detské oblečenie, hračky a skvelé jedlo. Tú atmosféru jednoducho musíte zažiť.

Rezervujte si pobyt v Resorte Pltník