RAFTING PIENINY

Požičovňa člnov, rafting s inštruktorom po Dunajci.
galeria 10

Máte už dosť turistiky a histórie? Využíjte jedinečnú príležitosť zažiť pieninské dobrodružstvo na vlnách Dunajca. S inštruktorom alebo bez? Splaviť Dunajec dokáže každý a pri tom si užijete kopec zábavi s rodinou či priateľmi. Chcete utužiť vzťahy s kolegami? Mate super príležitosť ako potiahnuť za jedno lano nie len v práci a k tomu sa večer zabaviť pri ohnisku v sprievode gorálske muziky.

Kvalifikovaní inštruktori

Jednorázová kapacita

150 osôb

Kompletná výbava

Využite možnosť splaviť sa raftom aj bez akýchkoľvek skúsenosti. Naši školení inšruktori sa radi postarajú o vašú bezpečnosť a zážitky na vode. Náš inštruktor raftingu Vám počas splavu vysvetlí základy bezpečnosti pri spavovaní rieky, základné pokyny pre ovládania raftu a poskytne výklad o Pienniách a histórí splavu po rieke Dunajec. Splav je vhodný pre rodiny s deťmi , školské výlety, partie ľudí ale aj pre pári či firemné akcie a teambuldingy.

K dispozícií su rafty a člny značky RobFin 1,2, 3,5,7,9,11,a 14 miestne vrátane základnej bezpečnostnej výbavy – plavacie vetsy, prilby a pádla. Vdoplnkovej vybave sú k dispozícii hádzacie laná, nože, neoprény, sudy a vaky na úschovu osobných vecí.

default

Rafting s inštruktorom

Cena je vrátane vodáckeho vybavenia a vývozu člnov. Vývoz osôb zabezpečujeme mikrobusmi, alebo bicyklami po dohode.

Trasy splavov

galeria 6

1. Trasa splavu

Červený Kláštor (hlavný prístav pltí a raftov)- Lesnica – 11 km/90-120 min. – 15€/osoba

+ cena platí pre 4 a viac osôb

*pre 2 osoby + inštruktor -50€
*pre 3 osoby + inštruktor -55€

2. Trasa splavu

Spišská Stará Ves – Lesnica – 18km / 120-180 min. – 19€ / os.

+ cena platí pre 4 a viac osôb

*pre 2 osoby + inštruktor -70€
*pre 3 osoby + inštruktor -75€

galeria 1

3. Trasa splavu

Spišská Stará Ves – Štiavnica / Kroščenko (PL) – 19-21km/140-200min. 25€/os.

+ cena platí pre 4 a viac osôb

*pre 2 osoby + inštruktor -85€
*pre 3 osoby + inštruktor -90€

Požičovňa raftov - splav bez inštruktora

Cena je vrátane vodáckeho vybavenia a vývozu člnov. Vývoz osôb zabezpečujeme mikrobusmi, alebo bicyklami po dohode.

Trasy splavov

titulka 1

1. Trasa splavu

Červený Kláštor (hlavný prístav pltí a raftov)- Lesnica – 11 km/90-120 min 10€/os.+ cena platí pre 4 a viac osôb

– dvojmiestny kajak – 35€
– trojmiestny kajak- 40€

titulka 2

2. Trasa splavu

Spišská Stará Ves – Lesnica – 18km / 120-180 min. – 15€ / os.

+ cena platí pre 4 a viac osôb
– dvojmiestny kajak – 45€
– trojmiestny kajak- 55 €

galeria 8

3. Trasa splavu

Spišská Stará Ves – Štiavnica / Kroščenko (PL) – 19-21km/140-200min. 20€/os.

+ cena platí pre 4 a viac osôb
– dvojmiestny kajak – 60€
– trojmiestny kajak- 75€

Individuáli

Pre individuálov zabezpečujeme taktiež obedy, ktoré si viete vybrať z jedálneho lístka v našom areály.

Skupiny

Pre skupiny ponúkame výrazne nižšie ceny, ako pre individuálnych klienotv ( neváhajte nás kontaktovať, telefonicky, mailom sociálne sieti). Pre skupiny ponúkame taktiež obedy , resp. pikniky spojené so živou goralskou muzikou.

Uvedené ceny a informácie sú platné od 1. 4. 2024

Občerstvenie

V prípade záujmu vieme zabezpečiť aj občerstvenie počas splavu.  Občerstvenie ponúkame pre skupiny 8 a viac osôb.

  1. Goralský tanier – ovčí syr, domáca klobása, domáca slanina, čerstvá zelenina a pečivo
  2. Fľaškové , resp. plechovkové pivo – 0,5l
  3. Nealko podľa vlastného výberu- coca cola, fanta, sprite, fuze tea
  4. 0,4l domáca pálenka

Sezóna

Sezóna je spravidla od 1.04. – 31.10.

Otváracia doba od pondelka do nedele: 8.00 – 18:00 hod.

Platba

Platba je možná v hotovosti alebo na faktúru.

Young woman cycling along Dunajec river on sunny autumn day, Pieniny Mountains, Poland

Možností je viacero. Milovníci prechádzok sa jednoducho z Lesnice vyberú pešo chodníkom ktorý vedie popri rieke Dunajec v dĺžke 11 km, výškovým prevýšením 40m a dokonalo si tak vychutnajú krásu Pienin. Jednou z možností je tiež požičanie horských bicyklov v našej požičovni, v areály Resortu Pltník, alebo na recepcii Penziónu Pltník. Bicykle na vás počkajú na záchytnom parkovisku, viete si ich rezervovať vopred telefonicky, mailom, alebo osobne pred splavom. V neposlednom rade ponúkame aj Taxi službu 9- miestnymi vozidlami a kyvadlovou dopravou – autobusom. Záleží len na Vás ktorú z možností si vyberiete. Tešíme sa na vašu návštevu.

pešia turistika

cykloturistika

mikrobus - autobus

FAQ

Áno aj nie. Avšak doporučujeme si objednávku vytvoriť aspoň 24 hod. Pred splavom. Preferujeme telefonický kontakt. K dispozícii je aj email a rezervačný formulár na našej stránke.
Adresa : Červený Kláštor 93. Nájdete nás priamo v Prístavisku Pltní v areáli Resorte Pltník. V každom prípade nám neváhajte počas cesty zatelefonovať ( +421 901 788188).

Dlžka splavu závisí od vami vybranej trasy splavu na rafte a taktiež od aktuálnej výšky hladiny a v neposlednom rade od vašej aktivity. Priemerná dĺžka splavu  pri štandardnej výške vodnej hladiny je cca (11 km)-1,5 hodiny. Jedná sa o trasu Hlavný prístav raftov Červený Kláštor  po prístavisko raftov v Lesnici.

  • Lysá nad Dunajcom – Lesnica –18km –  cca 2,5 hod.
  • Sromowce Vyzne (Pl) – Szcawnica (Pl) –21 km cca 3 hod.
  • Sromowce Vyzne (Pl) – Koszcienko nad Dunajcem (PL) – 24 km-cca 3,5 hod.
To závisí od toho v akom ročnom období nás navštívite a aké bude v daný deň počasie. Za teplých letných dní vám doporučujeme krátke tričko, alebo tielko, kraťasy , alebo aj plavky a vhodnú obuv do vody (sandále, žabky, alebo neoprénové topánky). So sebou si môžete vziať aj vrchnú časť oblečenia (mikinu, sveter). Na prepravu osobných vecí máme k dispozícii aj nepremokavé vaky a plastové sudy. V prípade nepriaznivého počasia si so sebou vezmite nepremokavé oblečenie a kvalitnú obuv. V zime lyžiarsku kombinézu 🙂
V člne sa počas splavu nachádza len minimum vody, ktoré sa doň dostane cez bezpečnostné otvory. Je na vás, či si vyberiete pokojný splav, alebo chcete aby vás náš inštruktor previedol aj po vlnách. Mokrý v zásade nebudete, len ak sa budete chcieť počas splavu osviežiť. Z bezpečnostých dôvodov majú všetci účastníci raftingu oblečené vesty a na hlave majú prilby, ktoré sú k dispozícii u nás v požičovni.
Nie, rieka Dunajec nie je náročná na splav, avšak treba dodržiavať bezpečnosté pravidlá na rieke. Dunajec má obtiažnosť WW1 – WW2, preto je skôr vhodný pre ľudí, ktorí už niečo splavili a loď vedia aspoň trochu ovládať. S nami môžete splaviť raftom aj bez akýchkoľvek skúseností. Naši školení inšruktori sa radi postarajú o vašú bezpečnosť a zážitky na vode. Náš inštruktor raftingu Vám počas splavu vysvetlí základy bezpečnosti pri spavovaní rieky, základné pokyny pre ovládania raftu a poskytne výklad o Pienniách a histórí splavu po rieke Dunajec. Splav je vhodný pre rodiny s deťmi , školské výlety, partie ľudí ale aj pre pári či firemné akcie a teambuldingy.
Služby inštruktora doporučujeme, počas splavu zodpovedá za váš komfort a bezpečnosť. Zároveň vám spríjemní vašu plavbu výkladom o Pieninách. Pri splave bez inštruktora zodpovedáte za raft a jeho vybavenie ako aj za vlastnú bezpečnosť a zdravie. V prípade škodovej udalosti nenesieme žiadnu zodpovednosť. Bezpečnosť a vaše pohodlie je pre nás prvoradé.

Nie, návštevný poriadok Pienin to zakazuje. V prípade, že sa nachádzate mimo Pieninského národného parku, z bezpečnostných dôvodov vám to nedoporučujeme. Stále však po dohode s inštruktorom môžete zvážiť krátku prestávku na brehu a opustiť čln. Raft a vybavenie sa zapožičiava na nevyhnutný čas splavu od 1,5 hod.až do 4 hod. V závislosti od trasy splavu.

Možností je viacero. Milovníci prechádzok sa jednoducho z Lesnice vyberú pešo chodníkom ktorý vedie popri rieke Dunajec a dokonalo si tak vychutnajú krásu Pienin. Ďalšia možnosť je požičanie bicyklov (dospelácke, detské), ktoré na Vás už počkajú na záchytnom parkovisku. A v neposlednom rade ponúkame aj Taxi službu 9- miestnymi vozidlami. Záleží len na Vás ktorú z možností si vyberiete. Tešíme sa na vašu návštevu.

GALÉRIA FOTIEK

Pozrite si najatraktívnejšie miesta splavu medzi Červeným Kláštorom a Lesnicou.

Resort Pltník
Tri Koruny

S najvyšším vrchom Okrunglica s výškou 982 m.n.m.

Ostrá

Špicatá skala, ktorá je vstupnou bránou do kaňonu rieky.

Zbojnícky skok

Najužšie miesto Dunajca, široké 10 m, hlboké 12 m.

Barštyk

Pena, ktorá sa nachádza v týchto miestach na hladine, je rozpustený vápenec.

Vrch Holica

Obsahuje v sebe sedem strechovitých skál – Sedem skamenelých mníchov, ktorí podľa legendy skameneli preto, lebo odtrhli bohom zakázanú rastlinku.

Facmiech

Rieka sa tu zatáča skoro o 180o.

Sokolica

Najkrajšia skala Pienin zvaná tiež Matka Pienin

prielomom Lesnického potoka

Splav končí prírodným výtvorom.

Zážitky

Penzión Pltník

Goralské drevenice

Camping Dunajec

Gastronómia

Fun zóna a kúpalisko

To najlepšie z Pienin

TOP atrakcie

Pamiatky

Príroda

Podujatia

Turistika