Príroda

Príroda v okolí rieky Dunajec, Pieninskom Národnom Parku a Červenom Kláštore sa vyznačuje neoceniteľným dedičstvom.

Prečo Pieninský Národný Park?

Pieninský národný park patrí medzi najviac navštevované regióny v rámci Slovenska a vo svojom blízkom a širšom okolí poskytuje širokú paletu možností na trávenie aktívnej dovolenky, rekreácie, poznania a rôznych atrakcií. Pieniny sú o bohatom turistickom a športovom vyžití, kultúrnych a prírodných krásach, faune a flóre, ktoré očaria, gorálskej tradícii a všadeprítomnej histórii.

Rieka Dunajec

Horská rieka Dunajec, ktorá v dĺžke 17 km zároveň tvorí hraničnú čiaru medzi Slovenskom a Poľskom patrí medzi najčistejšie rieky v strednej Európe. Rieka Dunajec je však výnimočná pohľadmi a scenériami, ktoré návštevníkom ponúka na malebný Pieninský Národný Park. Zároveň poteší vodákov, športovcov a ľudí milujúcich zážitky. Plte, kajaky, kanoe a rafty je to, čo si môžu vychutnať začiatočníci aj profesionáli.

Jazero Corštynské – priehrada

Len 5km od nás sa nachádza rodisko Michala Dočolomanského a horská priehrada Corštyn, kde môžete so svojou rodinkou a priateľmi stráviť pekný deň kúpaním, plavbou výletnou loďou s výhľadmi na dva hrady ktoré sa nachádzaju na brehoch priehrady alebo rybolovom a člnkovaním sa. Môžte tiež navštíviť spomenuté hrady Niedzica a Corštyn, ktoré sa nachádzaju na protiľahlích brehoch, medzi ktorými premávajú výletné lode. Dostať sa tam môžte autom alebo bicyklami po cyklochodníku, ktoré si môžte požičiať v areáli nášho resortu. Okolo celej priehrady vedie nový, asfaltový, nenáročný cyklistický chodník.

Turistika

Pre milovníkov turistiky odporúčame vydať sa na najvyšši vrch pohoria s názvom Vysoké Skalky. Stredne náročná trasa poteší svojimi výhľadmi. Rovnako poteší aj výstup na vápencové hrebene Haligovských skál. Pre náročnejších turistov doporučujeme absolvovať trasu Sokolica – Tri Koruny. Pohľad z vrcholov Pienin na horizonte sa týčiace Vysoké Tatry, potom na celé Zamagurie a nakoniec priamo dole pod nohy, kde je vidieť samotný kaňon a rieku Dunajec – je proste nezabudnuteľný zážitok.

Rezervujte si pobyt v Resorte Pltník