Rybolov
Rieka Dunajec
Povolenky a celý servis vám zabezpečíme, nemusíte sa o nič starať. Úkážeme vám najlepšie lokality, vyberieme tú správnu návnadu a zážitok sa môže začať. Lovíme prevažne z poľskej strany, kde podmienky a pohodlnosť zaobstarat si povolenky, a lovenie počas celého roka sú výrazne lepšie. Dunajec je rozdelený na horný tok 10km a dolný tok pod národným parkom, ktorý je v režime „chyť a pusť“ (potreba zvláštnej povolenky) na úseku dlhom 11km . Povolený spôsob rybolovu je muškárenie s hákmi bez protihrotu.
Na Dunajci lovíme Pstruha potočného z poľskej strany už od 1.2 do 31.8
Hlavatkú podunajskú od 1.1 do 28.2 a od 1.9 do 31.12 (povinnosť hlavatkovej povolenky).
Po celý rok je možné loviť umelou muchou avšak v čase lovenia Hlavátky podunajskej musí byť strimer alebo iná umelá nástraha väčšia ako 6cm.
Priehrada Corštýnske jazero
8km od rybárskej bázy sa nachádza Corštýnske jazero (horská priehrada) ktorá sa môže pýšiť kapitálnymi úlovkami Štuky severnej ako aj Zubáča veľkoústeho, Sumca, Kapra a dalších druhov rýb vrátane Pstruha jazerného a Hlavátky. Povolenky a celý servis vám zabezpečíme, nemusíte sa o nič starať.
Chytáme prevažne prívlačou no z lode je možné chytať štuky a zubáče aj muškárením na veľké strímre. Loď je možné zapožičať priamo na priehrade „czort baza wedkarska“ alebo vám požičiame našu. Zákaz použivania spaľovacieho motora, plavíme sa len na elektrike. Najefektívnejśie lovenie je lov na gumené nástrahy s jigovymi hlavičkami( dropshot, carolina ring..) alebo trolling s veľkými voblérmi.
Na jazere lovíme z brehu od 1.5 prívlačou až do konca roka, s loďky od 16.6 do 30.11.
Partneri
doplniť logá
Muškárenie
Muškárenie je forma rybárčenia, ktorá spočíva v napodobení mušiek, ktorými sa živia ryby. Formou muškárenia je možné chytiť rôzne druhy rýb. Na slovenských riekach sa pomocou tohto typu rybárčenia chytajú lipne, pstruhy, aj iné druhý rýb ako jalec hlavatý alebo hlavátka podunajská.
Muškárenie s mokrou muškou
Je to spôsob muškárenia podobný predchádzajúcemu, ale muška sa pohybuje tesne pod hladinou. Tento variant rybári preferujú menej a to možno z toho dôvodu, že rybár nevidí rybu, keď zoberie nástrahu ako to je pri love na sucho. Napriek tomu v niektorých obdobiach a to hlavne na jar sa táto metóda používa na lov pstruha a ako nástraha sa používa „muška“ ktorá napodobňuje malú rybku takzvaný stímer. U nás veľmí oblúbená technika lovu počas celej sezóny, či už na zataženú mokrú muchu alebo klasicku bez zátaže. Najčastejśie úlovky sú pstuh, lipeň a jalec.
Muškárenie so suchou muškou
Naša najoblúbenejšia technika lovu hlavne na jeseň a začiatok zimy( september- december). Je to takzvaný lov na sucho. Pri tomto spôsobe sa nástraha čiže muška plaví po hladine vody, preto je potrebné ju pravidelne sušiť, aby po každom nahodení plávala. Pohyb, ktorým sa muška suší, sa dá prirovnať k bičovaniu na prázdno. Neskôr prišiel na trh silikónový sprej. V prvom rade je jeho aplikácia na mušku podstatne jednoduchšia a po správnom aplikovaní vydrží podstatne dlhšie ako iné prostriedky. Tento spôsob je pre veľa rybárov nenahraditeľný a to preto lebo rybár vidí rybu priamo ako loví jeho nástrahu. Tento spôsob bol vlastne zrodom celého muškárenia. Stále viac a viac sa zdokonaľuje a to v technikách a hlavne v spektre mušiek ktoré sa čím ďalej tým viac približuju k reálnym muškám. K najčastejśím úlovkom na Dunjaci je pstruh a lipeň no suchou muškou nepohrne ani biela ryba.
Nymfomanie
Je to prakticky typ muškárenia ako predchádzajúci s tým rozdielom že tu je nástrahou nymfa alebo iná forma larvy. Nymfa sa pohybuje tesne pri dne, na čo slúži takzvaná záťažovka. Je to nymfa ktorá ma za úlohu zaťažiť ostatne nymfy na náväzci, aby boli pri dne. Je to veľmi obľúbená metóda, lebo je jednou z najúspešnejších metód a to hlavne vtedy, keď ryby nezbierajú hmyz ktorý pláva na hladine, ale opačne. Nymfovaním sa dá dosiahnuť uloviť kapitálne ryby pomerne častejšie ako u ostaných spôsobov muškárenia. Lovíme prevažne pstruhy, lipne, jalce, mreny ale aj podustvy a zriedka aj hlavátky.
Prívlač
Ultra ľahká prívlač (UL)
Ľahká a stredná prívlač
Ľahká forma prívlače sa používa hlavne na lovenie ostriežov, pstruhov a iných dravých rýb za pomoci tahších nástrach max. však do 15g vrhacej záťaže udice. Možno ňou pomerne úspešne loviť aj zubáče a štuky na jazerách či riekach.
Stredná prívlač resp. udice s vrhacou záťažou od 15g do 40g sa používajú na väčších riekach, jazerách a priehradách, kďe sa pomocou pomerne už ťažkých návnad pokúšame uloviť kapitálne zubáče, štuky ale aj menšie hlavátky. Ideálny spôsob lovu z lode na našej horskej priehrade Jazero Corštynské.
Ťažká a extra ťažká prívlač
Ťažkú prívlač v našich končinách využívame hlavne k uloveniu najväščej lososovitej ryby žijúcej v Dunajci ako aj v priehrade a je ňou Hlavátka Podunajská ( Hucho Hucho) Kapitálny kus 31kg a 135cm sa podarilo uloviť na ťažkú gumu . Lovíme tiež sumce ako aj štuky a zubáče pomocou trollingu. Vrhacia zátaž udíc od 40 do 110g.
Extra ťažkú prívlač v našom rybáskom raji nepoužívame, ide skôr o morský rybolov, ktorý opakovane a každoročne využívame práve v Nórsku. V prípade záujmu vieme zorganizovať nádhernú rybačku u našich priateľov v Nórsku Eliáša a Erika s našim sprievodcom. Lovíme na ťažké prúty od 50 do 1000g. V prípade záujmu vám radi poskytneme naše skúsenosti a navedieme vás na tu správnu loď.
Všetky rieky
Bialka Tatranská
Čierny Dunajec
Biely Dunajec
Jazerá
Rybník v Červenom Kláštore
Len 50 m cez lúku sa od nás nachádza pstruhové jazero s bohatou osátkou pstruha dúhového. Voda patrí pod SRZ a je na nej možné loviť na pstruhovú povolenku jedenkrát týždenne a to v nedeľu.
Rybníky vo Frydmane
Svitské jazerá
Po ceste k nám alebo spiatočnej ceste od nás na západ sa nachádzajú Svitské jazerá, klenot pod Vysokými tatrami s bohatouosádkou trofejných rýb mnohých druhov. Kapitálne štuky a Sumce ako aj veľmi bohatá osádka Pstruha dúhového či Sivoňa amerického. Nachádzajú sa od nás cca 55km no rybolov v tak nádhernej scenérii stojí za jednodňoví výjazd.