Objavte rieku Dunajec a krásu Pienin
Chyťte si s nami kapitálnu rybu
Zrelaxujte svoje telo a myseľ

Rybolov

Ste vášnivý rybár a chceli by ste si užiť pár krásnych dní nad vodou? Ponúkame unikátnu službu rybolovu, ktorej cieľom je spájať komunitu rybárov. Zorganizujeme vám bezproblémové rybárske výlety na našich horských riekach a priehrade alebo môžte využiť služby nášho rybárskeho sprievodcu. Možnosti sú nekonečné…chcete vedieť viac?
r10

Rieka Dunajec

Aj keď horný tok rieky Dunajec nepatrí do režímu „chyť a pusť“ sme zástancami tejto metódy na celom úseku. Rieka Dunajec je hraničnou riekou na severe Slovenska, pramení vo Vysokých Tatrách a je tepnou Pieninského Národného Parku. V rieke žijú kapitálne Pstruhy potočné, Lipne tymiánové a Hlavátaky podunajské. Na úseku dlhom 10km lovíme umelou muškou alebo prívlačou bez protihrotov . Nachádzame sa priamo na brehu Dunajca tak že za rybou netreba chodiť ďaleko.

Povolenky a celý servis vám zabezpečíme, nemusíte sa o nič starať. Úkážeme vám najlepšie lokality, vyberieme tú správnu návnadu a zážitok sa môže začať. Lovíme prevažne z poľskej strany, kde podmienky a pohodlnosť zaobstarat si povolenky, a lovenie počas celého roka sú výrazne lepšie. Dunajec je rozdelený na horný tok 10km a dolný tok pod národným parkom, ktorý je v režime „chyť a pusť“ (potreba zvláštnej povolenky) na úseku dlhom 11km . Povolený spôsob rybolovu je muškárenie s hákmi bez protihrotu.

Na Dunajci lovíme Pstruha potočného z poľskej strany už od 1.2 do 31.8
Hlavatkú podunajskú od 1.1 do 28.2 a od 1.9 do 31.12 (povinnosť hlavatkovej povolenky).

Po celý rok je možné loviť umelou muchou avšak v čase lovenia Hlavátky podunajskej musí byť strimer alebo iná umelá nástraha väčšia ako 6cm.

r8
DCIM100MEDIADJI_0188.JPG

Priehrada Corštýnske jazero

8km od rybárskej bázy sa nachádza Corštýnske jazero (horská priehrada) ktorá sa môže pýšiť kapitálnymi úlovkami Štuky severnej ako aj Zubáča veľkoústeho, Sumca, Kapra a dalších druhov rýb vrátane Pstruha jazerného a Hlavátky. Povolenky a celý servis vám zabezpečíme, nemusíte sa o nič starať.

Chytáme prevažne prívlačou no z lode je možné chytať štuky a zubáče aj muškárením na veľké strímre. Loď je možné zapožičať priamo na priehrade „czort baza wedkarska“ alebo vám požičiame našu. Zákaz použivania spaľovacieho motora, plavíme sa len na elektrike. Najefektívnejśie lovenie je lov na gumené nástrahy s jigovymi hlavičkami( dropshot, carolina ring..) alebo trolling s veľkými voblérmi.

Na jazere lovíme z brehu od 1.5 prívlačou až do konca roka, s loďky od 16.6 do 30.11.

3

Partneri

doplniť logá

Muškárenie

Muškárenie je forma rybárčenia, ktorá spočíva v napodobení mušiek, ktorými sa živia ryby. Formou muškárenia je možné chytiť rôzne druhy rýb. Na slovenských riekach sa pomocou tohto typu rybárčenia chytajú lipne, pstruhy, aj iné druhý rýb ako jalec hlavatý alebo hlavátka podunajská.

Muškárenie s mokrou muškou

Je to spôsob muškárenia podobný predchádzajúcemu, ale muška sa pohybuje tesne pod hladinou. Tento variant rybári preferujú menej a to možno z toho dôvodu, že rybár nevidí rybu, keď zoberie nástrahu ako to je pri love na sucho. Napriek tomu v niektorých obdobiach a to hlavne na jar sa táto metóda používa na lov pstruha a ako nástraha sa používa „muška“ ktorá napodobňuje malú rybku takzvaný stímer. U nás veľmí oblúbená technika lovu počas celej sezóny, či už na zataženú mokrú muchu alebo klasicku bez zátaže. Najčastejśie úlovky sú pstuh, lipeň a jalec.

dddd
hlavna str. galeria

Muškárenie so suchou muškou

Naša najoblúbenejšia technika lovu hlavne na jeseň a začiatok zimy( september- december). Je to takzvaný lov na sucho. Pri tomto spôsobe sa nástraha čiže muška plaví po hladine vody, preto je potrebné ju pravidelne sušiť, aby po každom nahodení plávala. Pohyb, ktorým sa muška suší, sa dá prirovnať k bičovaniu na prázdno. Neskôr prišiel na trh silikónový sprej. V prvom rade je jeho aplikácia na mušku podstatne jednoduchšia a po správnom aplikovaní vydrží podstatne dlhšie ako iné prostriedky. Tento spôsob je pre veľa rybárov nenahraditeľný a to preto lebo rybár vidí rybu priamo ako loví jeho nástrahu. Tento spôsob bol vlastne zrodom celého muškárenia. Stále viac a viac sa zdokonaľuje a to v technikách a hlavne v spektre mušiek ktoré sa čím ďalej tým viac približuju k reálnym muškám. K najčastejśím úlovkom na Dunjaci je pstruh a lipeň no suchou muškou nepohrne ani biela ryba.

15

Nymfomanie

Je to prakticky typ muškárenia ako predchádzajúci s tým rozdielom že tu je nástrahou nymfa alebo iná forma larvy. Nymfa sa pohybuje tesne pri dne, na čo slúži takzvaná záťažovka. Je to nymfa ktorá ma za úlohu zaťažiť ostatne nymfy na náväzci, aby boli pri dne. Je to veľmi obľúbená metóda, lebo je jednou z najúspešnejších metód a to hlavne vtedy, keď ryby nezbierajú hmyz ktorý pláva na hladine, ale opačne. Nymfovaním sa dá dosiahnuť uloviť kapitálne ryby pomerne častejšie ako u ostaných spôsobov muškárenia. Lovíme prevažne pstruhy, lipne, jalce, mreny ale aj podustvy a zriedka aj hlavátky.

Prívlač

Prívlač je technika lovu rýb, pri ktorej sa používa prívlačove nástrahy a teda nástrahu vedieme vodným slpcom navíjaním šnury alebo vlasca na naviják a tým provokujeme rybu k záberu pomocou vytvárania hluku, vibrácii a vizuálnym sfarbením nástrahy.
19

Ultra ľahká prívlač (UL)

Prívlač môžme rozdeliť do piatich základných skupín podľa veľkosti lovenej cieľovej ryby a veľkosti použitej nástrahy. Delíme ju na UL ultra ľahkú prívlač ľahkú prívlač, stredne ťažkú privlač, ťažkú prívlač a extra ťažkú prívlač. Ultra ľahká prívlač je najjemneší spôsob lovu prívlače pomocou umelých nástrach. Lovíme ňou prevažne ostrieže, pstruhy, jalce a iné menšie druhy rýb pomocou gumených nástrach alebo woblérmi, resp. kovovými nástarhymi ako sú plandavky, rotačne blinkre a podobne. Vrhacia zátaž udíc by sa mala pohybovať od 0.5g do 6g s rýchlou akciou. Na Dunajci ju používame hlavne z jari a cez leto na ulovenie kapitálnych pstruhov potočných za pomoci rôznych gumených smáčkov,nymf, rybiek. Na jazerách počas celého roku.

Ľahká a stredná prívlač

Ľahká forma prívlače sa používa hlavne na lovenie ostriežov, pstruhov a iných dravých rýb za pomoci tahších nástrach max. však do 15g vrhacej záťaže udice. Možno ňou pomerne úspešne loviť aj zubáče a štuky na jazerách či riekach.

Stredná prívlač resp. udice s vrhacou záťažou od 15g do 40g sa používajú na väčších riekach, jazerách a priehradách, kďe sa pomocou pomerne už ťažkých návnad pokúšame uloviť kapitálne zubáče, štuky ale aj menšie hlavátky. Ideálny spôsob lovu z lode na našej horskej priehrade Jazero Corštynské.

4-5
2

Ťažká a extra ťažká prívlač

Ťažkú prívlač v našich končinách využívame hlavne k uloveniu najväščej lososovitej ryby žijúcej v Dunajci ako aj v priehrade a je ňou Hlavátka Podunajská ( Hucho Hucho) Kapitálny kus 31kg a 135cm sa podarilo uloviť na ťažkú gumu . Lovíme tiež sumce ako aj štuky a zubáče pomocou trollingu. Vrhacia zátaž udíc od 40 do 110g.

Extra ťažkú prívlač v našom rybáskom raji nepoužívame, ide skôr o morský rybolov, ktorý opakovane a každoročne využívame práve v Nórsku. V prípade záujmu vieme zorganizovať nádhernú rybačku u našich priateľov v Nórsku Eliáša a Erika s našim sprievodcom. Lovíme na ťažké prúty od 50 do 1000g. V prípade záujmu vám radi poskytneme naše skúsenosti a navedieme vás na tu správnu loď.

Všetky rieky

Bialka Tatranská

Skvost medzi horskými potokmi, typicka horská rieka, ktorá si svoje koryto reguluje sama bez zásahu človeka. Začina ústim Rybieho potoka a Bielej vody a konči až v Corštynskom jazere.
r1
r2

Čierny Dunajec

Vzniká sútokom riek Siwá voda a Kirowa pod severnými svahmi Vysokých Tatier neďaleko obce Witow . Je to tipická horská rieka s bohatou osádkou Pstruha potočného a Lipna tymiánového, ktoré možno loviť po celom úseku rieky 48km až po Nowý Targ len muškárením. Šírka toku rieky je od 3m do 15m.

Biely Dunajec

Nádherná horská rieka, ktorá sa vlieva do Čierneho Dunajca v meste Nowý targ a tak tvoria rieku Dunajec. V rieke sa nachádza veľa vodopádov a prúdov, kde žije veľká populácia trofejných exemplárov Pstruha potočného, Lipeň sa vyskytuje skôr sporadicky. Je to ťažká voda. Najčastejšia lovná metoda je muškárenie a lov na krátku nymfu. Potrebné vedieť čitať vodu a naviazať tú správnu nymfu.
_NIK7457

Jazerá

default

Rybník v Červenom Kláštore

Len 50 m cez lúku sa od nás nachádza pstruhové jazero s bohatou osátkou pstruha dúhového. Voda patrí pod SRZ a je na nej možné loviť na pstruhovú povolenku jedenkrát týždenne a to v nedeľu.

Rybníky vo Frydmane

17km od našej rybárskej bázy sa náchadza 36ha sukromný revír, ktorý sa skladá z 10 samostatných rybníkov. Rybolov si môžte vybrať podľa cielenej ryby ktorú chete chytať. Šťuky, Zubáče, Hlavátky, Sumce, Kapre, Pstruhy a ostatné druhý rýb. Denná povolenka sa pohybuje okolo 10e s možnosťou chytať na 2 prúty. Povolenky si zakúpite priamo na mieste alebo sa o ne postaráme my. Chytenú trofejnú rybu si môžte aj zakúpiť podľa aktualného cenníka.
DCIM100MEDIADJI_0291.JPG
2

Svitské jazerá

Po ceste k nám alebo spiatočnej ceste od nás na západ sa nachádzajú Svitské jazerá, klenot pod Vysokými tatrami s bohatouosádkou trofejných rýb mnohých druhov. Kapitálne štuky a Sumce ako aj veľmi bohatá osádka Pstruha dúhového či Sivoňa amerického. Nachádzajú sa od nás cca 55km no rybolov v tak nádhernej scenérii stojí za jednodňoví výjazd.

Špeciálny revír Dunajec

No Kill alebo tiež Catch & Release sú revíry na dolnom úseku Dunajca pod národným parkom Pienin. Absolutný zákaz privlastniť si akúkoľvek rybu. Na tomto úseku je potrebná špeciálna povolenka na lov ktorú Vám radi zabezpečime u nášho partnera v Poľsku. Revíry sú dva, jeden v dĺžke 11km vzdialený od nás cca 20km a druhý cca 50km od nás pri meste Stary Sacz revír v dĺžke 8km . Na obidvoch úsekoch si môžte uloviť svojho trofejného Pstruha potočného, ktorých osádka je naozaj bohatá. Sprievodnými druhmi sú lipeň a hlavátka no na tažké nymfy sa tu daju uloviť tiež kapitálne mreny a podustvy.
specialne-2-1-860x1024

Hubárstvo

Voľný čas v rámci rybárčenia je možné tráviť hubárčením a zbieraním plodov. Okolitá pieninská príroda a lesy ponúkajú na jeseň šípky, po prvých mrazoch trnky a počas celej letnej sezóny zber húb. Zbierame len huby ktoré poznáme a len v množstve ktoré dokážeme čerstvé skonzumovať.
IMG_20190914_171003
Od mája začiname zber „májoviek“- čirovníca májová . Málo známa huba, ale kto ju raz nájde a vyskúša nezbaví sa jej celý život. Výrazná aromatická biela huba rastie prevažne na lúkach a pod kriačinov na okraji lesa v takzvaných magických kruhoch vo vyšsej tmavozelenej tráve. Okrem jari ju možno úspešne zbierať aj počas jesene. Naše lesy od Spiškej Magury, cez lesy obce Osturňa, žalesie, Havka az po Straňany sa tešia pomerne vysokej populácie Hríbov smrekových ( dubákov), všetkých druhov brezákov a kozákov, kuriatkám smrekovým ako aj kuriatkam veľkým v hojnom zastúpení, taktiež rôznym druhom suchohríba, rydzika a v neposlednom rade hríbu zrnitohlubikovému (modrák) . Na lúkach možno najisť pečiarku poľnú ( šampiňón). V prípade prívalových daždov a zvýšeného prietoku riek, vás radi prevedieme aj našou lesnou krajinou.

Zážitky

Penzión Pltník

Goralské drevenice

Camping Dunajec

Gastronómia

Fun zóna a kúpalisko

To najlepšie z Pienin

TOP atrakcie

Pamiatky

Príroda

Podujatia

Turistika